KaaraTV-arvostelu: Maxus eDeliver 7 – Sähköpakettiautojen uusi haastaja yllättää laadullaan ja nelivedollaan

Maxus eDeliver 7 haastaa pakettiautomarkkinoiden kuninkaat. Koeajossa uusi nelivetoinen sähköversio, joka yllättää 58 000 euron hinnallaan, vakuuttavalla viimeistelyllään ja poikkeuksellisella suorituskyvyllään.

Share
KaaraTV-arvostelu: Maxus eDeliver 7 – Sähköpakettiautojen uusi haastaja yllättää laadullaan ja nelivedollaan
Maxus eDeliver 7 (2026) sähköpakettiauto koeajossa.Kuvassa KaaraTV:n testaaja ja valkoinen nelivetoinen Maxus eDeliver 7, joka tarjoaa yli 1000 kilon kantavuuden ja henkilöautomaisen ajokokemuksen. Kuva: Antti Liinpää, KaaraTV

Maxus eDeliver 7 rynnistää tonniluokan pakettiautomarkkinoille itsevarmasti. Koeajossa ollut nelivetoinen sähköversio osoittaa, että kiinalaisvalmistaja on tosissaan: tarjolla on vakuuttavaa suorituskykyä, laadukasta viimeistelyä ja houkutteleva hintalappu.

Kun Maxus eDeliver 7:n dieselversion ratti on juuri laskettu käsistä, on aika siirtyä sähköiseen maailmaan. Kyseessä ei ole pelkkä sähköistys, vaan kyseessä on monipuolinen mallisto, jossa neliveto tuo sähköpakuun aivan uuden ulottuvuuden.

💡
Haluatko katsoa, kuunnella ja lukea lisää viihdyttävää sisältöä uusista ja käytetyistä kaaroista, autojen historiaa, nykyisyyttä, koeajoraportteja ja vertailuja?
Liity KaaraTV:n jäseneksi ja pääset lukemaan premium-artikkelit sekä katsomaan KaaraTV:n Premium-jäsenille varatut videot.
KaaraTV:n jäsenyydellä saat käyttöösi kaikki kaaratv.comin vertailut, koeajoartikkelit, videot ja vinkit. Tule mukaan! 👇👇🚗 Huom! Voit maksaa vuosijäsenyyden myös laskulla. Lähetä minulle viestiä alla olevalla lomakkeella tai sähköpostia osoitteeseen antti@anttitv.com

Read more