Ensifiilis: uusi Skoda Elroq 85 Sportline
Skoda Elroq tuo sähkö-SUV-luokkaan näyttävyyttä, ajomukavuutta ja järkihintaa. Ensituntuma 85 Sportline -mallista paljastaa erinomaisen ajoasennon, tilavat sisätilat ja uusimman VW-konsernin sähkövoimalinjan tehoa – 210 kW ja takaveto.

Skoda esittelee täysin uuden sähkökatumaasturinsa Elroqin, joka sijoittuu kokoluokaltaan Enyaqin alapuolelle, mutta tuo mukanaan paljon tuttua ja toimivaa.
KaaraTV:n ensikohtaaminen Elroqin kanssa tapahtui juhannuksen kynnyksellä kahden eri version – punaisen Style 60:n ja sinisen Sportline 85:n – muodossa.
Tässä artikkelissa pureudumme erityisesti tehokkaamman ja näyttävämmän Sportline-mallin ensitunnelmiin.
Sportline 85 – isommalla akulla, urheilullisemmalla ilmeellä
KaaraTV:n jäsenyydellä saat käyttöösi kaikki koeajoartikkelit, videot ja vinkit. Tule mukaan! 👇👇🚗 Huom! Voit maksaa vuosijäsenyyden myös laskulla. Lähetä minulle sähköpostia osoitteeseen antti@anttitv.com